x

O nás

Na počátku všeho byla vize pochopit ženy a jejich potřeby. Vytvořili jsme výrobky, které každý den pomáhají jednoduše zvládat období periody ženám po celém světě. Jsou navrženy tak, aby přesně splňovaly potřeby jakékoli ženy. Představujeme vám Kotex®.

Svět a ženy se mění, stejně jako ženské potřeby. Snažíme se stále být o krok na před, abychom se vyhnuli stereotypům. Děláme vše pro to, abychom se do vás vcítili a chápali vaše pocity a potřeby v období menstruace. Zajímají nás vaše pocity a potřeby, proto jsme o nich s vámi mluvili, mluvíme a budeme vždy mluvit otevřeně.

Naším cílem je, abyste po použití našich výrobků v období menstruace zažily pocit úlevy. Přejeme vám, abyste nemusely myslet na své dny a mohly se dál se věnovat svým povinnostem nebo koníčkům. S Kotex® se žádná žena se nemusí cítit během menstruace nepříjemně.

Jak to všechno začalo
KOTEX® – Z HISTORIE
img
Velký zlom

V roce 1915 začala společnost Kimberly-Clark vyrábět krepovanou buničitou vatu s názvem Celucotton. Tento materiál byl poprvé použit během první světové války na obvazování zraněných vojáků. Během války používaly tuto vatu zdravotní sestry z Červeného kříže místo menstruačních vložek. Po válce se z vaty vyvinuly dámské vložky Kotex®. Vzhledem k tomu, že veřejnost odmítala otevřenou diskuzi o menstruaci a společnost Kimberly-Clark se obávala o své jméno, padlo v roce 1920 rozhodnutí, že prodej dámských vložek Kotex® bude zprostředkovávat nová dceřinná společnost Cellucotton Products Company. V roce 1924 představila Kimberly-Clark další novinku – „ubrousek na pleťový krém“ – odličovací ubrousek Kleenex.

img
Těžké začátky tamponů

První pokus o výrobu tampónů uskutečnil na začátku 20. let John Williamson, který se podílel na vývoji vložek Kotex®. Tenkrát se jednalo o jakýsi kondom s dírkami a vyplněný krepovaným vatovým materiálem, který se používal do vložek Kotex®. Jeho otec, praktický lékař, mu však tento vynález rozmluvil. Nikdy by prý nevložil nic tak divného do ženského těla. Syn tedy svého otce poslechl a od nápadu upustil.

Ve třicátých letech uvedla společnost Kimberly-Clark na trh tampony pod jménem Fibs, jejich vylepšená verze byla vyvinuta v roce 1948. V průběhu let se ve společnosti Kimberly-Clark vyvíjely tampony až do současné podoby. Nyní je známe pod názvem Kotex®.

img
Věděli jste,že

Na začátku dvacátých let byla menstruace tabu. Matky o ní se svými dcerami vůbec nemluvily. Mladé dívky byly při první menstruaci přesvědčeny o tom, že mají vnitřní krvácení a brzy zemřou. Jakákoli reklama na toto téma nebyla možná. Časopisy se zdráhaly ji otisknout. Ženy se styděly kupovat si menstruační vložky v obchodech. Proto se společnost Kimberly-Clark rozhodla proti takové nevědomosti zakročit. Začala balit vložky do neoznačených balíčků a přišla také se zásilkovým prodejem. Aby podpořila vzdělávání mladých děvčat v této oblasti, vydala knížku „Marjorie May je dvanáct let“. Tuto brožuru provázela zpočátku velká kritika. Později ji však podpořily matky, školy a ženské organizace, a tak o pět let později vyšla knížka „Mezi námi děvčaty“, proti které už nikdo nic nenamítal.

V roce 2003 provedla společnost TNS Marketing Information Center v ČR výzkum, ze kterého vyšlo najevo, že 64 % mladých žen se většinou poprvé dozvědělo o menstruaci od své matky, zbylé ženy se pak o menstruaci dozvěděly ve škole, od svých kamarádek nebo se o menstruaci dočetly v knížkách a časopisech.

Cookie Nastavení