ČASTO KLADENÉ DOTAZY

ODPOVĚDI NA VAŠE DOTAZY —

NEJČASTEJŠÍ
DOTAZY

Zde najdete odpovědi
na Vaše nejčastější dotazy.

Může se přetrhnout šňůrka na tampónu?

U Kotexu je pevnost šňůrky testovaná, nemusíš se tedy ničeho bát. Takováhle náhoda by se ti neměla stát. Však kdyby se ti tento vyjímečný případ přece jen přihodil, počkej, až se tampon úplně nasaje ( za 8-10h), pak si sedni na záchod a opravdu pořádně zatlač. Tampon ti sám ,,vyjede‘‘ z pochvy.Když se tampón nepodaří vybrat je potřebné navštívit gynekologa.

Budu v sobě tampón cítit?

Pokud zavedeš tampón správně, neměla bys ho vůbec cítit. Pochva vede k děloze a dál se tampon nedostane. Pokud v sobě tampón cítíš, znamená to, že není zavedený dost hluboko.

Co je STŠ?

Syndróm toxického šoku (STŠ) je vzácným, ale vážným onemocněném, které může postihnout muže, ženy i děti a může mít v ojediněmých případech smrtelné následky. Vyskytuje se jako komplikace všech forem stafylokokových či streptokokových nákaz, jako jsou infikované rány, popáleniny, puchýřky, záněty ledvin, močového měchýře, kostní dřeně. Existují případy nemocničních nákaz. Případy syndromu toxického šoku jsou často popisovány ve spojitosti s menstruací a to především s používáním vaginálních tampónů. Příznaky jsou: Náhlá vysoká horečka ( vyšší než 39°C), vyrážka jako při spálení sluncem, nevolnost, průjem, bolest v krku, závratě nebo mdloba. Budeš-li používat tampón správně a budete-li dbát na následující pokyny, snížíš riziko, že se u Vás STŠ vyvine

Dostávej novinky jako první